Bezmála tisícpäťsto účastníkov reprezentujúcich tridsaťsedem krajín prilákal 30. novembra 2016 jedenásty ročník celosvetovej dvadsaťštyri hodín trvajúcej súťaže Virtual Steelmaking Challenge. Aj tentoraz si mladí inžinieri a poslucháči univerzít zmerali svoje znalosti a vedomosti pri simulovanej výrobe špeciálnej akosti ocele pri čo najnižších nákladoch. O popularite súťaže svedčí aj fakt, že účastníkov bolo až o 36 percent viac než
v predchádzajúcom roku a medzi nimi, ako už tradične, nechýbali ani košickí oceliari.
Výskumníci a vývojári Matúš Horváth, Ján Varga a Martin Šima súťažili, každý sám za seba,
v rámci regiónu Európa, Afrika, Blízky východ a Spoločenstvo nezávislých štátov. „Pre úspešnú „tavbu“, simuláciu sme mohli spustiť neobmedzene, bolo treba dodržať chemické zloženie, teplotu odpichu, množstvo odliatej ocele. Celkový výsledok sa bral ako priemer z troch najlepších simulácií,“ ozrejmil Martin Šima. Našim sa nevodilo zle. V predbežnom hodnotení boli v prvej desiatke najlepších. Podľa oficiálnych výsledkov, organizátori napokon zverejnili len tabuľku s menami piatich najlepších v každom regióne, obsadil Matúš Horváth skvelé štvrté miesto.
Regionálni víťazi v oboch kategóriách budú bojovať o titul majstra sveta a trofej SteelChallenge v apríli na budúci rok v čínskom Pekingu.